بیشتر افراد ممکن است در مورد روند بهبودی به اندازه خود کاشت مو احساس نگرانی کنند اگر شما یکی از این افراد هستید بیایید نگاهی کوتاه به جدول زمان بهبودی با تصاویر روز به روز بعد از پیوند مو بیاندازیم.

تورم بعد از کاشت مو

اگرچه کاشت مو یک روش غیر تهاجمی است اما همچنان ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند یکی از شایع ترین عوارضی که ممکن است بعد از کاشت مو تجربه کنید تورم است که این یک واکنش طبیعی از طرف بدن شما میباشد ممکن است مقداری تورم در پیشانی و اطراف چشم را تجربه کنید که به دلیل واکنش بافت اسیب دیده و مایعاتی که در حین کاشت مو برای بی حسی استفاده شده است.

لازم است بدانید که این یک واکنش طبیعی و بی ضرر از سمت بدن است اگرچه بی ضرر است اما مقداری تورم ممکن است باعث ناراحتی خفیف شود برای جلوگیری از این امر می توانید در هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید و از خوابیدن روی شکم خودداری کنید از کمپرس سرد روی ناحیه متورم استفاده کنید.

روز پس از کاشت مو

هفته اول پس از کاشت مو بحرانی ترین دوره و ناراحت کننده ترین دوره است که ممکن است احساس کنید.

بانداژ شما در روز اول پس از کاشت مو برداشته خواهد شد ممکن است ترجیح دهید شست و شوی مو را در کلینیک ما دریافت کنید بعد از روز سوم می توانید موهای خود را به ارامی با شامپوی مخصوص شستشو دهید در چند روز اول ممکن است کمی خارش جزئی را تجربه کنید بعد از ۵ روز گرافت‌های موی کاشته‌ شده شروع به قوی‌تر شدن می‌کنند اما همچنان باید مراقب محل پیوند باشید.

 

۱۰ روز پس از کاشت مو

در هفته دوم پس از کاشت مو ناحیه زخم به طور قابل توجهی بهبود میباید دلمه ها شروع به ریزش می کنند و قرمزی شروع به ناپدید شدن می کند شما باید به شستن موهای خود به ارامی ادامه دهید تا از شر هر گونه دلمه باقی مانده یا سلول های مرده پوست خلاص شوید.

اولین معاینه پس از کاشت مو در هفته دوم بسته به در دسترس بودن شما می تواند به صورت مجازی یا حضوری انجام شود ۷ تا ۱۰ روز پس از کاشت مو یک دوره استراحت شروع می‌شود که در طی ان ممکن است حداقل ریزش مو کاشته شده را تجربه کنید که یک اتفاق طبیعی است و معمولاً به ان ” شوک ریزش ” می‌گویند.

موهای کاشته شده پس از ۱۰ روز می ریزند (شوک ریزش)

شوک ریزش یک فرایند طبیعی شایع است که شامل چرخه طبیعی رشد فولیکول ها و فازهای استراحت است مرحله استراحت به عنوان دوره ریزش شناخته می شود پس از کاشت مو فولیکول‌های مو به دلیل ضربه‌های پیوند مو و فرایند طبیعی حفظ خود‌ وارد مرحله استراحت می‌شوند.

از آنجایی که این بخشی از طول عمر طبیعی فولیکول است از دست دادن گرافت ها جای نگرانی ندارد طول این دوره برای هر فردی می تواند متفاوت باشد با این حال معمولا تا ۲ ماه طول می کشد و رشد منظم مو پس از ۳ الی ۴ ماه مشاهده می شود.

۳ هفته بعد از کاشت مو

۳ تا ۴ هفته پس از کاشت مو ممکن است همچنان ریزش شوک داشته باشید تورم و دلمه باید تقریباً تا ۳ هفته از بین برود و می توانید انتظار داشته باشید که قرمزی اطراف خط رویش به طور قابل توجهی از بین برود می توانید ورزش سبک را شروع کنید اما مطمئن شوید بدن هنگام ورزش تحت فشار نباشد و آن را تحت نظر داشته باشید به خصوص محل دریافت کننده است.

دومین معاینه بعد از کاشت مو معمولا برای هفته سوم برنامه ریزی می شود و دستورالعمل های اضافی و مراقبت های بعدی ارائه میشود درست مانند معاینه اول این کار را می توان به صورت انلاین یا حضوری انجام داد.

یک ماه بعد از کاشت مو

روند بهبودی پس از کاشت مو یک دوره طولانی است در طول ماه های بعد از کاشت مو تغییرات کوچک و قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد هر ماه پیشرفت‌های متفاوتی را به همراه خواهد داشت و در نهایت به موهای کاملی که در ارزوی ان بودید منجر می‌شود.

یک ماه پس از کاشت مو ممکن است شدیدترین مرحله ریزش مو را تجربه کنید حتی اگر کسی در این دوره بد خلقی کند فراموش نکند که کاملا طبیعی و طبیعی است.

دو ماه بعد از کاشت مو

در طول ماه دوم ریزش موی شوکی به تدریج کاهش می یابد و رشد موهای جدید مشاهده می شود سرعت رشد مو ممکن است نامنظم و ناهموار باشد موهایی که در طول دوره ریزش شوک ریزش نکرده اند معمولا ضعیف تر به نظر می رسند.

سه ماه بعد از کاشت مو

رشد قایل توجه مو در ماه سوم پس از پیوند مو مشاهده می شود با این حال مراقب تاول ها و عفونت هایی باشید که برای پوست های حساس است.

تاول ها معمولا راحت از بین می روند در صورت مشاهده علائم عفونت با پزشک مشورت کنید اطمینان حاصل کنید که برای دستیابی به نتایج سریع و موثر دستورالعمل های مراقبت های بعد را به درستی انجام میدهید.

شش ماه پس از کاشت مو

بعد از ۶ ماه رشد مو به سریع ترین سرعت خود می رسد تارهای مو هر روز ضخیم تر و قوی تر می شوند. پوشش سر تا ۸۰درصد می رسد شما می توانید موهای خود را با یک برس پهن شانه کنید و موهای خود را کوتاه کنید تا از شر تارهای موی نامنظم خلاص شوید یا موهای خود را با ریش تراش کوتاه کنید اگرچه به نظر می رسد همه چیز به حالت عادی بازگشته است اما باید مراقب باشید که موهای خود را در معرض شرایط شدید گرم یا سرد قرار ندهید در صورت تمایل می توانید در پایان ماه ششم یک معاینه پس از پیوند مو برای نظارت بر پیشرفت داشته باشید.

یک سال بعد از کاشت مو

می توانید انتظار داشته باشید که ۱۲ ماه پس از کاشت مو به نتایج دلخواه برسید مناطق اهدایی و پیوندی تقریباً ۱۰۰ درصد در این مرحله بهبود می یابند اکنون میتوانید با اطمینان خاطر از داشتن موهایی سالم و قوی لذت ببرید ممکن است دوست داشته باشید موهای جدید خود را هر طور که می خواهید مدل دهید و بدون نگرانی از هر محصول حالت دهنده استفاده کنید.

 

آخرین معاینه شما یک سال پس از کاشت مو برای اطمینان از دستیابی به اهداف مورد نظر شما برنامه ریزی می شود.

طبق نمودار جدول زمانی رشد مو در بالا رشد اولیه پس از کاشت مو در ابتدای ماه سوم قابل مشاهده است و در ماه پنجم به ۲۰ درصد پیشرفت می‌رسد ببشترین پیشرفت بطور کلی بین ماه های ۵ و ۹ رخ می دهد در پایان ماه دوازدهم رشد مو تقریباً به ۹۰ درصد می رسد و کل فرایند در پایان ماه چهاردهم نهایی می شود.

نتیجه گیری: در کاشت مو چقدر طول می کشد تا مو ها رشد کنند.

همانطور که در بالا ذکر کردیم هفته اول برای روند بهبودی بسیار مهم است و بیشترین ناراحتی در این زمان رخ می دهد در حدود ۷ تا ۱۰ روز گرافت‌های مو مستقر می‌شوند و یک دوره استراحت شروع می‌شود که در طی ان ممکن است حداقل ریزش مو به نام شوک ریزش را تجربه کنید این یک اتفاق طبیعی است که توسط چرخه رشد طبیعی فولیکول های مو ایجاد می شود شوک ریزش می تواند تا دو ماه طول بکشد.

رشد منظم مو پس از سه تا چهارماه مشاهده می شود تا شش ماه پس از پیوند مو رشد مو به سریع ترین سرعت خود می رسد تارهای مو هر روز ضخیم تر و قوی تر می شوند و پوشش ان به ۸۰درصد می رسد نتایج نهایی معمولاً ۱۲ ماه پس از پیوند به دست می‌ ایند زیرا موهای کاشته شده و طبیعی شما به طولی می‌رسند که می‌توانید حالت دهید و استفاده کنید.