ریش و سیبیل یکی از مهم ترین ویژگی های مردانه میباشد با این حال به دلیل عوامل ژنتیکی گذاشتن ریش ممکن است برای برخی اقایان چالش برانگیزتر از دیگران باشد اگر با رشد ناهموار ریش روبرو هستید یا ژنی را به ارث برده‌اید که مانع از رشد کامل ریش شما می شود ممکن است بخواهید یک کاشت ریش با کیفیت بالا داشته باشید ما از مطمئن ترین روش های کاشت ریش برای رسیدن به ریش مورد نظر شما با قیمتی مقرون به صرفه استفاده می کنیم بیایید به روش و هزینه ان نگاهی بیندازیم.

کاشت ریش چیست؟

به طور خلاصه این روشی است برای انتقال فولیکول های موی سالم از یک قسمت مناسب از بدن به ناحیه ای که می خواهید تراکم موهای ریش را افزایش دهید چند ماه بعد از پیوند ریشی شیک و پرپشت خواهید داشت که به راحتی می توانید ان را حالت دهید.

فرایند کاشت ریش چگونه انجام می شود؟

تکنیک Zeus FUE UGraft یک سیستم پیشرو پیوند مو و یکی از پرکاربردترین و قابل اعتمادترین روش های ۲۰۲۴ است که برای کاشت موی ریش نیز مناسب است کاشت ریش با تکنیک Zeus FUE UGraft شامل استخراج و کاشت تک تک فولیکول های مو بدون ایجاد اختلال در شکل طبیعی انها است این روش یک راه سریع و موثر برای به دست اوردن ریش سالم در سریع ترین زمان ممکن است.

۱- پزشک شما از بی حسی موضعی برای به حداقل رساندن درد و ایجاد حداکثر راحتی استفاده می کند.
۲- ممکن است قسمت کوچکی از محل اهداکننده شما برای فرایند استخراج نیاز به تراشیدن داشته باشد.
۳– گرافت های سالم در محیطی مناسب جمع اوری و در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند پزشک شما فولیکول های مو را با توجه به زاویه و محل کاشت پیوند میکند تا طبیعی ترین ظاهر ریش را به دست اورید.
۴- دوره نقاهت نسبتا کوتاهتری از کاشت مو خواهد داشت.

هزینه کاشت ریش و سبیل چقدر است؟

خوش نامی پزشک و روش بکار رفته در کاشت ریش و سبیل از عوامل موثر و تعیین کننده بر روی قیمت کاشت ریش و سیبیل است در بهار۱۴۰3 به طور متوسط هزینه کاشت ریش 16 میلیون میباشد و میتواند تا 30 میلیون برای روش های پیچیده تر افزایش یابد.

کاندید مناسب کاشت ریش

یک کاندید خوب برای کاشت ریش نیاز به داشتن فولیکول های موی سالم در پشت سر دارد که به ان محل اهدا کننده گفته می شود اگر فولیکول های قوی در این ناحیه دارید احتمالا برای کاشت ریش مناسب هستید مشاوران ما از شما سوالاتی می پرسند و سابقه پزشکی شما را توسط پزشک ارزیابی می کنند تا از مناسب بودن شرایط شما برای پیوند ریش اطمینان حاصل کنند.

برای کاشت ریش به چند گرافت نیاز دارم؟

بسته به انتظارات شما و وضعیت محل اهدا کننده و تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت موی ریش بین ۴۰۰ تا ۳۵۰۰ گرافت متغیر است. برای تخمین تعداد گرافت های مورد نیاز برای پیوند ریش خود می توانید چهار مورد اصلی را در زیر مشاهده کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که هر مورد منحصر به فرد است و ممکن است نیاز شما با نمونه‌های زیر متفاوت باشد تا به یک ریش کاملا سالم برسید.

مورد اول: دارای ریش متراکم با نواحی خالی کم هست برای رسیدن به ریش پرپشت ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ گرافت کافی است.

مورد دوم: دارای تراکم کمتری است این مورد بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ گرافت نیاز دارد تا به ظاهر کامل ریش برسد.

مورد سوم: دارای مقدار قابل توجهی موهای نازک و تکه تکه در صورت است این مورد به حداقل ۲۰۰۰ گرافت برای دستیابی به ظاهری پرپشت و تا ۲۸۰۰ گرافت برای رسیدن به ریش کامل نیاز دارد.

مورد چهارم: و اخرین مورد رشد موهای صورت نزدیک به صفر است به همین دلیل است که برای رسیدن به ریش پرپشت و متراکم بین ۲۸۰۰ تا ۳۵۰۰ گرافت نیاز دارد.

کدام روش برای کاشت موی صورت بهتر است؟

دو تکنیک مختلف برای کاشت موی صورت استفاده می شود پیوند مستقیم فولیکول DHI و استخراج واحد فولیکولی Zeus FUE UGraft ، هر دوی این تکنیک‌ها شامل استخراج گرافت‌ها (واحدهای فولیکولی) از محل اهداکننده در پشت و کناره های سر و کاشت انها در ناحیه مورد نظر روی صورت است.

در تکنیک DHI پزشک ‌فولیکول های مو را استخراج می کند و بلافاصله پس از کشیدن با استفاده از ابزاری به نامChoi Pen انها‌ را تک تک در محل مورد نظر کاشت می کند.
در تکنیک Zeus FUE UGraft فولیکول‌های مو را به صورت جداگانه استخراج و سپس میکروکانال‌ها را در محل دریافت کننده باز می‌کند و ان فولیکول‌های موی جمع‌اوری‌شده قبلی کاشت می گردد.

اگر محل اهداکننده مناسبی دارید می توانید ریش پرپشت و مرتبی را که همیشه ارزویش را داشتید به دست اورید هر دو روش کم تهاجمی هستند و هیچ دردی ایجاد نمی کنند زیرا این روشها تحت بی حسی موضعی انجام می شود. زیرا این روش ها تحت بی حسی موضعی انجام میشود و زمان بهبودی کوتاه تر و راحتتری از کاشت مو دارد.

زمان بهبودی کاشت ریش و سبیل

خوشبختانه بهبودی کاشت ریش سریع است بعد از کاشت ریش متوجه پوسته‌های پوستی در اطراف فولیکول‌های موی پیوند شده خواهید شد و در طول این مدت صورت شما می تواند کمی خارش داشته باشد. اما خیلی اذیت کننده نیست و به طور معمول منطقه ای که موی صورت در انجا کاشته شده است برای ۲ تا ۳ هفته اینده اماده اصلاح می شوند اما با این حال بسته به واکنش بدن و نوع پوست شما این فرایند ممکن است بیشتر طول بکشد باید توجه داشته باشید تا قبل از شروع به تراشیدن ریش پیوندی خود صبر کنید تا محل مو پیوند شده به طور کامل بهبود یابد و علائم حساسیت نداشته باشد. حتی ممکن است موهای پیوند شده ریش بعد از حدود ۳ هفته ریزش کنند و دوباره رشد کنند و حالت سالم خود را بدست اورند در عرض ۳ ماه پس از کاشت ریش فولیکول های مو در جای خود قرار می گیرند و مانند موهای ریش معمولی رشد می کنند.

چه سنی برای کاشت ریش مناسب است؟

قبل از کاشت موی صورت مهم است که صبر کنید تا موهای صورت شما بالغ شوند و شکل نهایی خود را بگیرند موهای صورت اکثر اقایان پس از اواسط دهه ۲۰ سالگی بالغ می شوند.

آیا کاشت ریش دائمی است؟

بله کاشت ریش نتایج دائمی دارد و برخلاف کاشت مو از انجایی که موهای صورت مستعد ریزش مو نیستند فولیکول های ریش پیوندی شکل نهایی خود را حفظ می کنند

چه زمانی می‌توانم بعد کاشت ریش ورزش کنم؟

داشتن برنامه ورزشی لازمه یک زندگی سالم است و برای برخی افراد بسیار مهم است اگر شما نیز دوست دارید به طور منظم ورزش کنید باید در ۲ هفته اول پس از کاشت ریش از ورزش خودداری کنید پس از ان می توانید به ارامی با تمرینات ملایم شروع کنید ولی توصیه می شود یک ماه صبر کنید.